Kontakti
 • Mūkusalas iela 42
  Rīga, LV-1004, Latvija
  + 371 28640886
  salons@mmsalons.lv
 • ATVĒRTS
  Otrdiena, ceturtdiena, piektdiena: 12:00-18:00
  Trešdiena: 12:00-20:00
  Sestdiena: 11:00-16:00
 • STĀVVIETAS
  Velosipēdiem Maksas
 • Ieeja izstādēs - bez maksas
 • SLĒGTS Svētdiena un pirmdiena

  2019. gada nodalē salons būs slēgts 13. decembrī, kā arī 24.-26., 31. decembrī un 2020. gada 1. janvārī.
 • SABIEDRISKAIS TRANSPORTS 27 trolejbuss / 10, 26 autobuss
  Pietura "Mūkusala"

Par mums

 • Sniedze Kāle

  Sniedze Kāle

  Salona vadītāja, izstāžu kuratore. 

  Savu profesionālo darbību veltījusi 20. un 21. gadsimta mākslai, kā izstāžu kūrēšanā, tā pētniecībā. Latvijas Mākslas akadēmijā aizstāvējusi bakalaura (2008) un maģistra (2010) darbus par Latvijas padomju laika glezniecības ikonogrāfiju. Pašlaik paralēli darba pienākumiem strādā pie doktordarba par latviešu māksliniekiem Padomju Krievijā 1917-1938.

  Nezinātnisku tekstu radīšanā izmanto savu kristīto vārdu, parakstoties kā Sniedze Sofija Kāle.


  sniedze.kale[at]mmsalons.lv

 • Ingūna Ģēģere

  Ingūna Ģēģere

  Salona krājuma darba vadītāja, glezniecības un lietišķās mākslas kolekcijas glabātāja

  Līdztekus MMS kolekcijas aprūpei un zinātniskajai izpētei, turpina studiju laikā Latvijas Mākslas akadēmijā (1999-2005) iesākto pētniecības darbu par mākslinieku Jāni Tīdemani. 2017. gadā tas rezultējies izdevniecības "Neputns" sērijas "Latvijas mākslas klasika" grāmatā par mākslinieku, kurai kā turpinājums top vērienīgāka monogrāfija. Reizēm iesaistās izstāžu kūrēšanā.


  inguna[at]mmsalons.lv

 • Arta Vārpa

  Arta Vārpa

  Grafikas un tēlniecības kolekcijas glabātāja un izstāžu kuratore

  Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura (2012) un maģistra (2016) programmas beigusi ar latviešu tēlniecības vēsturei veltītām tēmām. Strādājusi par Tēlniecības kolekcijas glabātāju Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā (2013–2017), pievēršoties arī izstāžu kūrēšanai. Profesionālo interešu lokā ir gan 20. gadsimta māksla, gan aktuālās norises Latvijā un pasaulē.


  arta.varpa[at]mmsalons.lv

 • Marta Šuste

  Marta Šuste

  Lietišķi dekoratīvās mākslas kolekcijas glabātāja


  Profesionālo interešu loks saistās ar materiālās kultūras vēstīto – dizaina un lietišķās mākslas norisēm šodien un senāk. Latvijas dizaina vēstures tēmām veltīti teorētiskie bakalaura (2008) un maģistra (2010) darbi Latvijas Mākslas akadēmijā un pieredze darbā ar vēstures artefaktiem gūta Romana Sutas un Aleksandras Beļcovas muzejā un Rīgas Porcelāna muzejā. Paralēli top šīm tēmām veltītas publikācijas.


  marta.suste[at]mmsalons.lv

 • Diāna Barčevska

  Diāna Barčevska

  Izstāžu kuratore


  Vairākus gadus veltījusi darbam Latvijas Nacionālajāmākslas muzejā (1997-2015). Paralēli kuratores pienākumiem salonā, pastiprinātu interesi velta Latvijas jauno gleznotāju popularizēšanai, lielākās no realizētajām izstādēm — Candy Bomber (2007), Pilsētas bērni (2010) un Spriedze (2016).

  diana[at]mmsalons.lv

 • Līga Lindenbauma

  Līga Lindenbauma

  Izstāžu kuratore

  Latvijas Mākslas akadēmijas bakalaura (2007) un maģistra (2010) programmas beigusi ar Latvijas mākslas fotogrāfijai veltītām tēmām. Strādājusi Laikmetīgās mākslas centrā (2004-2007) un vadījusi Tukuma Mākslas muzeju (2011-2013). Šībrīža profesionālās intereses pievērstas kolekciju interpretācijai un dažādos laikos un kontekstos tapušu mākslas darbu sasaistei.


  liga.lindenbauma[at]mmsalons.lv

 • Valts Miķelsons

  Valts Miķelsons

  Metadatu redaktors, izstāžu kurators, Voltmetra slejas autors, tulks

  Ilgstošas, privāti motivētas kultūrapdullināšanās rezultātā nonācis ar mākslas priekšmetisko un tipoloģisko pusi saistītā darba vidē. Ārpusdarba interešu lokā - joprojām - līdzsvara vingrinājumi starp apmeklēto pasākumu statistikas uzlabošanu un kritiska ieskata gūšanu. 

 • Liene Muceniece

  Liene Muceniece

  Gleznu restauratore
   

  2011. gadā ieguvusi maģistra grādu Latvijas Mākslas akadēmijā restaurācijas apakšnozarē. Uzreiz pēc studijām uzsākusi darbu Ģederta Eliasa Jelgavas vēstures un mākslas muzejā kā stājglezniecības restauratore līdz 2012. gadam. No 2014. līdz 2016. gadam strādāja Latvijas Nacionālā mākslas muzeja restaurācijas darbnīcā. No 2016. gada ir galvenā Mūkusalas Mākslas salona gleznu restauratore.


  liene.muceniece[at]mmsalons.lv

 • Māris Mikāns

  Māris Mikāns

  Krājuma un izstāžu iekārtošanas asistents
   

  2011. gadā ieguvis bakalaura grādu uzņēmējdarbībā, ilgstoši strādājis kā ierēdnis Ceļu satiksmes drošības direkcijā (2006 – 2014). Kopš 2014. gada priekšroku dod dažādām radošām izpausmēm un galdniecības darbiem. Apgūst rāmēšanas prasmes.


  maris.mikans[at]mmsalons.lv

Par salonu


Māris Mikāns

Mūkusalas Mākslas salons ir nekomerciāla privāta mākslas telpa, kas kopš 2011. gada atrodas Rīgas Pārdaugavā. Nosaukums atspoguļo izstāžu zāles ideju – šī ir vieta Mūkusalas ielā, kur nepiespiestā gaisotnē sastapties ar privātkolekcionāru Dinas un Jāņa Zuzānu apjomīgo mākslas krājumu. Šobrīd to veido vairāk nekā 5000 mākslas darbu un ikdienā ar to strādā mākslas zinātnieku, restauratoru, krājuma glabātāju un izstāžu kuratoru komanda.


Salons regulāri organizē Zuzānu kolekcijasizstādes, Latvijas un Baltijas mākslinieku personālizstādes, kā arī pasākumusun ekskursijas izstāžu ietvaros. Izstādes noris divās ekspozīciju zālēs unmainās reizi divos mēnešos. Salons aktīvi sadarbojas ar valsts un pašvaldībumuzejiem, kā arī citām izstāžu zālēm Latvijā un ārzemēs, deponējot Zuzānu kolekcijasdarbus ekspozīcijām ārpus salona.


Nākotnē Mūkusalas Mākslas salons mainīs savu atrašanās vietu un iekļausies mākslas centrā Zuzeum – jau ar plašākām pastāvīgo ekspozīciju un mainīgo izstāžu telpām, kā arī izvērstāku publisko pasākumu programmu. Kamēr Zuzeum vēl top, apjomīgā Zuzānu kolekcija joprojām ir skatāma izstādēs Mūkusalas ielā.


Ieeja izstādēs un pasākumos ir bez maksas.