26. februārī plkst. 18.00 Mūkusalas Mākslas salonā notiks Mākslas dienām veltīts vakars. Tajā mākslas zinātniece Sniedze Kāle skaidros Mākslas dienu popularitātes fenomenu padomju laikā.

Mākslas dienas ir īpašs temats Latvijas mākslas vēsturē. Padomju periodā tas bija skatītāju ārkārtīgi iecienīts notikums, kas spēja pilsētu laukumos pulcēt tūkstošiem mākslas interesentu. Iesaistīto cilvēku skaita ziņā šāda apvienošanās pieredzēta vienīgi Atmodas laikā.

Kāpēc sabiedrība tik kāri tvēra un gaidīja šo ikgadējo notikumu un kāda bija mākslinieku interese iesaistīties šajos “mākslu – tautai” svētkos?

Mākslas dienām veltītais vakars notiek izstādes “Dzīvā ķēde” ietvaros. Tajā kuratore Sniedze Kāle apkopojusi 20. gadsimta 80. un 90. gadu mijas Latvijas mākslu no Zuzānu kolekcijas ar mērķi iedvesmoties no Atmodas laikā iekapsulētās protesta enerģijas un atgūt šodien izšķirošos procesos nepieciešamo līdzdalības spēku. Izstādes norises laikā pieejama plaša izglītības programma skolēnu un bērnu grupām, kā arī darba lapas apmeklētājiem ar bērniem.

Plašāku informāciju par izglītības programmām meklē TE.

Ieeja pasākumā un izstādē – bezmaksas.

Publicitātesattēls: Mākslas dienu norise Jāņa sētā.Jauno mākslinieku pēcpusdiena. 1979. Foto: Andris Rake un Māra Muižniece.